6 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej placówce już po raz trzeci Międzybursowy Konkurs Wiedzy o Warszawie. Do udziału, podobnie jak w ubiegłych latach, zaprosiliśmy kolegów ze wszystkich warszawskich burs prowadzonych przez Miasto stołeczne Warszawę. Ze względu na warunki organizacyjne, wprowadziliśmy limit miejsc, w konkursie mogło wziąć udział 30 zawodników reprezentujących 5 burs. Ponieważ z Bursy nr 4 i Bursy nr 5 chętni nie zgłosili się, mimo wprowadzonego limitu, wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział. Nasz konkurs cieszy się popularnością. Gościliśmy koleżanki i kolegów z Bursy nr 6 i Bursy nr 8.

Zawodnicy walczyli o wartościowe nagrody, karty upominkowe do Empiku. Za zajęcie I miejsca przewidziano kartę w wysokości 150 zloty, za zajecie II miejsca  kartę za 100 złoty, zaś za zajęcie III miejsca kartę opiewającą na kwotę 50 zloty.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursy pieczę sprawowało jury, w skład którego weszli nauczyciele z każdej z burs biorących udział w konkursie: Pani Justyna Majek z Bursy nr 1, Pan Dariusz Jakubiak z Bursy nr 6 i Pani Anna Aksamit z Bursy nr 8.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. Po zakończeniu każdego etapu wyświetlana była prezentacja z poprawnymi odpowiedziami.

W pierwszej części wszyscy uczestnicy, rozwiązywali test sprawdzający wiedzę dotyczącą Warszawy. Wszystkie pytania pierwszego etapu zaczerpnięte zostały z gry planszowej „Aktywuj Warszawę”. Zakres sprawdzanej wiedzy był szeroki. Znalazły się pytania bardzo proste, na które wszyscy uczestnicy odpowiedzieli bezbłędnie oraz pytania bardzo trudne, na które tylko nieliczni udzielili poprawnej odpowiedzi.
W drugim etapie, do którego przeszło już tylko 10 uczestników, pytania były wyświetlane w formie prezentacji,  należało udzielić na nie odpowiedzi pisemnej. W etapie tym uczestniczyły 3 osoby z Bursy nr 6 oraz 7 wychowanek Bursy nr 1.

Po drugim etapie, wyłoniono zwycięzcę, nie udało się jednak ustalić komu należy się druga i trzecia nagroda, ponieważ 3 kolejne osoby uzyskały tę samą liczbę punktów. Rozegrano więc dogrywkę.
Zwyciężczynią III Międzybursowego Konkursu Wiedzy o Warszawie okazała się reprezentantka Bursy nr 1 Milena Marcinowska, drugie miejsce zajęła Izabela Łopuska z Bursy nr 1, zaś trzecie miejsce przypadło w udziale Joannie Rek również z Bursy nr 1

Gratulujemy naszym wychowankom, którym w tym roku udało się zdobyć nagrody główne. Przykro nam, iż nasi goście nie znaleźli się w grupie laureatów.

Przedsięwzięcie z ramienia Zespołu Placówek Europejski Dom Spotkań Młodzieży Bursy nr 1 przygotowywały panie Katarzyna Augustowska, Magdalena Jachowicz, Iwona Krop-Machalica, którym serdecznie dziękujemy.

Uczestnikom dziękujemy za udział, wszystkich zachęcamy do przygotowań i przyłączenia za rok do grona zawodników w IV Międzybursowym Konkursie Wiedzy o Warszawie.