Wychowanki Bursy nr 1 już drugi rok uczestniczą w zajęciach teatralnych w Klubie Twórczym Mikroscena, który ma swoją siedzibę w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Grupę prowadzi Pani Małgorzata Gontarek.
W bieżącym roku szkolnym Mikroscena wzięła udział w projekcie edukacji kulturalnej "Szekspir dla dzieci" jako grupa, której zadaniem było wystawienie dla uczestników projektu i ich gości fragmentów „Romea i Julii”.
Zadanie to okazało się być doskonałym treningiem dla poprawienia umiejętności wyrażania emocji, świadomego stosowania gestów i mimiki, zdecydowanej poprawy dykcji, uświadomienia sobie, z jakim niedbalstwem dykcyjnym mówimy na co dzień i jak temu zaradzić.
W spektaklu można było zobaczyć Tamarę Szóstakowską, Julię Świątkowsją, Maję Janeczek oraz Roksanę Golę. Nasze wychowanki wypadły jak profesjonalne aktorki.
Pani Małgorzata Gontarek chętnych do udziału w zajęciach w nowym roku szkolnym zaprasza we wrześniu 2017. Więcej informacji będzie można uzyskać u naszych „bursianych aktorek” oraz Pani Justyny Majek.
Informacje o Klubie Twórczym Mikroscena można znaleźć na www.sdk.pl. oraz na Facebooku

Pani Małgorzacie Gontarek dziękujemy za udostępnienie zdjęć.