24 maja 2022 roku w naszej placówce odbył się Konkurs Wiedzy o Warszawie. Udział w zmaganiach wzięło dwanaście wychowanek. Za zajęcie pierwszych trzech miejsc organizator przewidział nagrody w postaci bonów do salonów księgarskich o wartości: 300, 200 i 100 złotych. Ponadto każda z uczestniczek otrzymał gadżety z logo ZP EDSM oraz słodki upominek.

Na tydzień przed przeprowadzeniem Konkursu na tablicy informacyjnej, razem z regulaminem, zamieszczone zostały kody QR, przekierowujące do treści internetowych na temat Warszawy, z zakresu których przygotowana została część pytań.

Konkurs został rozstrzygnięty w dwuetapowej rozgrywce, w trakcie której dziewczęta rozwiązywały teksty wiedzy składające się z pytań zamkniętych i otwartych o różnym stopniu trudności. Nad przebiegiem imprezy czuwały organizatorki – p. Magda Jachowicz oraz p. Justyna Majek. W skład jury weszły wychowawczynie poszczególnych grup oraz dyrektor Bursy. Walka w pierwszym etapie była zacięta, wszystkie uczestniczki wykazały się szerokim zakresem wiedzy o naszym mieście. Do drugiego etapu przeszły trzy wychowanki z największą liczbą punktów. W przerwach przeznaczonych na sprawdzanie arkuszy uczestniczki zapoznawały się przy słodkim poczęstunku z prawidłowymi odpowiedziami.

 Zwyciężczynią Konkursu wiedzy o Warszawie została Łucja Szaciłło, drugie miejsce ex aequo zajęły Zuzanna Karczewska i Zuzanna Krasowska. Nagrody zostały dostosowane do wyniku rywalizacji poprzez przyznanie bonów o wartości przypisanej regulaminowo dla drugiego miejsca obu zawodniczkom.

Zachęcamy serdecznie do poznawania miasta, przystańcie czasem przy tablicach pamiątkowych, znajdujących się w wielu punktach Warszawy, będących świadectwem jego bogatej historii i kultury. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnych zmaganiach o tytuł omnibusa varsavianistyki.